S.S.S

Tüm sektörlerde, tüm alışverişlerde en küçük kobi düzeyine kadar hayatı kolaylaştıracak bir gelecek acaba ne kadar uzakta? 
Sadece ödeme sistemi değil, aynı zamanda sadakat, hayata renk katacak güzellikler, şimdikinden daha düşük maliyetle daha çok kazanç elde edecek bir sistemi hayal ettik.
İstedikki, müşteri, firma, devletimiz Tekkart her kullanıldığında mutlu olsunlar. Üstelik insanların yaşam döngüsünde fark yaratacak, hayallerine ulaşabilecekleri bir girişimcilik fikrini de içinde barındırsın.
Sadece günlük alışverişlerimizi yaparak para kazanmaya başlayabileceğimiz ama yarınlarda bir ülkenin tüm cirosuna sizi ortak edecek bir yapı hayal ettik.
Dahası da var. 
Netice de 2016 da 5 kişi ile hayallerimizin peşinden gitmek için Tekkart’ı kurduk. Netice de yaptık, oldu. 2019 itibariyle 1050 kobi, 2000’den fazla girişimci ve 125000 den fazla müşterisi ile 2020’ye girmeden 500.000 alışveriş işlemini aştık.
2022 yılında getirdiğimiz Bayilik sistemi ile çok daha kolay, çok daha teknolojik bir altyapıya kavuştuk.

Tekkart’ın indirim imkanlarından faydalanmak için hiçbir ücret ödemeden sitemiz üzerinden “ücretsiz üye” olabilirsiniz. Üyeliğiniz kayıt işlemi tamamlandığında aktif hale gelecektir. Ancak Tekkart’ı tavsiye ederek, sisteme üyeişyeri kazandırarak ekstra kazanımlar elde etmek istiyorsanız Tekkart’ın ücretli lisans haklarını satın almalısınız.

Sistemde yapılan alışverişlerde üyeişyerlerinin verdiği indirimlerin bir miktarı tekrar müşteriye parapuan olarak yansıtılır ve bu puanlar yine üyeişyerlerinde harcanabilir. Ancak sistem sadece kayıt olanlara hizmet verir.

Lisans bedeli; yazılım programının sözleşme şartlarında kullanımını içerir. Lisanslı kullanıcılar ayrıca bir ücret ödemezler. Sistemi diledikleri an kullanmayı bırakabilirler.

Her alışverişinizde fiş veya fatura almalısınız.

Tekkart üye ve üye işyeri arasında vergi doğuran olay sürecine karışmaz. Nakit, kredi kartı, tekkart veya tekkart puan ile her ne nam altında ödeme yapılırsa yapılsın, üye işyeri fatura veya fişi, hiç indirim göstermeksizin hesaplanan tutardan ödemek zorundadır. İndirim rakamının fatura bedelinden düşülerek işlem yapılmasından doğacak tüm yükümlülük üye işyerine aittir.

1 Tekpara, 1 TL değerindedir.

Puanlarınızı sistem üyesi üye işyerlerinde veya magazanolsun.com üyesi eticaret sitelerinde alışveriş yapmak suretiyle kullanabilirsiniz. 

magazanolsun üyesi eticaret sitelerinde alışveriş

a. Üye, alışverişini yapar. Ürünleri sepete ekler.
b. Sepetinde alışverişi tamamla der ve ödeme sayfasına gelir.
c. Ödeme sayfasında eğer Tekpara puanınız varsa Tekpara Puan bölümünden ya da Kredi Karı ile ödeme bölümünden ödemenizi yapabilirsiniz.
d. Ödeme yapıldıktan sonra siparişlerim bölümünden ürününüzün durumunu takip edebilirsiniz.

Anlaşmalı Firmalarda alışveriş

a. Üye, alışverişini yapar.
b. Toplam ödeme bedelini nakit veya kredi kartıyla yapar.
c. Üye işyeri toplam bedel üzerinden fatura veya fişi üyeye verir.
d. Üye İşyeri, Tekkart Üyeişyeri portalı üzerinden toplam alışveriş miktarını, alışveriş işleme bölümünde tutar kısmına yazar.
e. Daha sonra üyeden cep telefonu ve şifresini girmesi istenir.
f. Üye girişi yaptığında eğer kendi şifresini kullanmak istemezse “şifre gönder” butonuna basarak tek kullanımlık şifre talep edebilir.
g. Üye şifresini girip tamam dediğinde işlem onaylanır ve üyeye alışveriş bilgi sms’i gider.
h. Eğer üyenin kullanılabilir puanı varsa bu kısımda puan bilgisi ve kullanmak isteyip istemediğini soran bir ekran gelir.
i. Üyenin puanı varsa ve kullanmak isterse buraya tutarı girer ve tamam der.
j. İşlem tamamlanır. Bu süreçte üye cep no yerine Tekkart ID sini de kullanabilir.
k. İşlem tamamlandığı anda bu alışveriş bedeline ait hesaplanan puanlar üye/üyelerin hesabına yüklenecek puan olarak yansıtılır.
l. İşlem sponrası kazanılan puanlar anında yüklenecek puan kısmında görünür. 15 gün sonra bu puanlar üyenin ekranında kullanılabilir puan haline gelir ve üyeye kullandırılır.
m. Üye işyerinin yasal mevzuatı gereği (Benzin vb.) veya verilen indirim oranına bağlı olarak puan hesaplamalarında değişiklikler olabilmektedir.

Evet. Mirasçıların 2 yıl içinde başvurmaları halinde haklarınız kendilerine ödenebiliyor.

Komisyon ve nakde çevrilen puan (bu bir gelir paylaşımıdır) sürekli vergi mükellefi olmayan müşterilerimiz açısından gelir vergisi tevkifatına tabidir. Şirket bu ödemelerinden ödeme sırasında %20 oranında gelir vergisi tevkif ederek muhtasar beyanname ile vergi dairesine beyan edip ödemesini yapar.

Tekkart yazılımını satın alan lisans kullanıcısı, programı yeni müşterilere tanıtarak satması veya satın almasına yardımcı olmaları karşılığında belli şartlarda ve şirketin belirlediği miktar ve oranda komisyon kazanır. Bu satış ve tanıtımla ilk sattığı müşterilere olan faaliyet ve gayretinin, tanıtım ve eğitim hizmetinin bir meyvesi olarak şirketin önceden belirlediği miktar ve oranlarda komisyon kazanırlar.

Evet. Yasal velinizin onayı ve talebi doğrultusunda 18 yaşın altında iseniz üye olarak Tekkart faydalarından yararlanabilirsiniz.

Tekkart üye işyerlerinin bulunduğu bütün şehir ve merkezlerde Tekkart hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Evet.

Tekkart bayileri dilerse online pazar yerini de oluşturup, üye işyerlerine oradan da satış yapabilme imkânı edinebilirler.

Tekkart lisans hakkını satın alıp, kullanmaya başlayan müşterilerimiz talep ederlerse ürünün tanıtımı yapabilir ve başka müşteriler tarafından satın alınmasına yardımcı olabilirler. Böylelikle bu faaliyetleri ile dileyen müşterilerimiz Lisans Kullanıcısı olarak yaptıkları satışlardan dolayı kazanç (komisyon) elde edebilirler. Ve ancak bu müşterilerimiz, program sayesinde tanıtım, bildirim sureti ile puan kazanırlar.

Lisans ücreti ödeyip, kullanımını satın alan müşterilerimiz, isterlerse programımızın kullanım şartlarına ve şirket tarafından önceden belirlenen şekil şartına bağlı olarak sözleşmeye konu olan lisans hakkını yeni müşterilere tanıtarak satın alınmasını sağlayıp, dağıtımına yardımcı olup, distribütör tarzında kendi nam ve hesabına çalışarak Tekkart’ın Bayi Lisans Kullanıcısı vasfıyla satış yapabilir ve bunun karşılında sözleşmede de yeri olan komisyon ve puan kazanabilirler.

Tekkart Bayileri, belirli bölgelerde işletmeleri Tekkart üyesi olarak kaydedebilecek, bu işletmelerde haftalık ve aylık kampanyalar planlayabilecek ve bu işletmelerden yapılan alışverişlerden komisyon ve puan kazanabilecektir.